V našej obci vznikol hasičský zbor roku 1917 po tom ako našu obec postihol veľký požiar, ktorému padlo za obeť viac ako polovica obytných domov a mnoho rodín tak zostalo  bez prístrešia.

Prvý DHZ  sa začal formovať na podnet Filipa Vietorisa, pána tunajšieho kaštieľa a Štefana Juríčka  ktorý sa stal jeho prvým veliteľom.

Zbor  vtedy  vlastnil ručnú hasiacu striekačku, ktorú za pomoci obce kúpil pán kaštieľa Filip Vietoris. Bola to  ručná piestová striekačka, ktorú v plnom  nasadení obsluhovali ôsmi chlapi.

Po skončení 1. sv. vojny sa zloženie DHZ podstatne zmenilo. Veliteľom sa stal Michal Ruža,        pokladníkom Cíbik Jozef, (paklík) trubačom Pecuš  Otto.

Michal Ruža o krátky čas poskytol svoje služby armáde a za nového veliteľa bol zvolený Lukáč Jozef (pánech), ktorý viedol zbor až do roku 1949.

5. júla 1935 prebehla v obci slávnostná prehliadka hasičských zborov z príležitosti získania novej motorovej striekačky, ktorú pred sochou sv. Jána Nepomuckeho slávnostne pokrstili. Prehliadky sa zúčastnilo aj prvé ženské družstvo pod velením Anny Kováčikovej (Laukovej)

V roku 1936 vznikol v našej obci  ďalší väčší požiar, ktorému padli za obeť maštale dvom našim občanom. Na lokalizácii požiaru sa okrem mužského družstva zúčastnilo aj družstvo žien. Chýr o ich účasti a aktívnej  pomoci pri hasení požiaru sa dostal až do Brna, kde o tejto udalosti písali aj Lidové  Noviny.

V roku 1952 vzniklo v obci opäť ženské družstvo, ktorému velila Poliaková Otília (Suchánková). Životnosť družstva bola však malá a po dvoch rokoch činnosti sa rozpadlo.

V  roku  1956 sa začalo s budovaním studne pre protipožiarnu ochranu  obce na „Lúke“ pod Hôrkou.  Dokončená bola ešte v tomto roku. Vedúcim prác bol  Jarabica Jozef.

V roku 1957 náš zbor dostal do užívania v poradí už druhú výkonnejšiu motorovú striekačku DS 16.

Rok 1965 bol jedným z významných rokov  v histórii nášho zboru. V tomto roku došlo k uzavretiu „Bratskej  družby o vzájomných stykoch a vymieňaní  skúseností medzi členmi  MJ  ČSPO-HOROVCE  a  MJ ČSPO-ŠTEPÁN okr. Gotvaldov“

V roku 1965  náš zbor dostal  požiarne auto TATRA – 805.

25.4. 1977 náš zbor dostal novú motorovú striekačku PPS 12 R  v kompletnej výbave a hneď v ten deň bola odskúšaná.  Skúška sa prevádzala ťahaním vody zo studne na „Lúke“ pod Hôrkou.

Dňa 16.7.1978 sa po dohode s vedením JRD Horovce  usporiadala súťaž hasičských družstiev  O putovný pohár predsedu JRD. Zúčastnili sa na nej PD z Dúlova, Kvášova, Štepána, Nedašovej Lhoty, Pruského, Led. Rovní, Lednice, JRD.Horovce, Tuchyne., Horoviec.

Prvým víťazom sa stalo PD. Z Dúlova.

rok 1979       II      ročník                              Horovce

rok 1980       III     ročník                      JRD Horovce

rok 1981       IV     ročník                              Kvášov

rok 1982       V      ročník                              Horovce

rok 1983       VI     ročník                              Pruské

Súťaž mávala veľmi dobrú úroveň. Avšak po chladnom prístupe vedenia JRD  súťaž nepokračovala  v  ďalších  ročníkoch. Súťaž sa konala  na studni v ulici pod kostolom. Používali sa výhradne konopné hadice a výstrek bol na pozemok, kde dnes stojí dom  p. Budoša  Antona. Počas súťaže sa vypínal  kvôli bezpečnosti súťažiacich  i divákov elektrický prúd, lebo sa striekalo pod elektrickým vedením.

21.9.1987  nám predseda vtedajšieho MNV Remiš Ladislav kúpil cisternovú automobilovú  striekačku LIAZ 16  706 RTH z Pov. Strojárni  Pov. Bystrica, za dva litre štoku a prepis vozidla.

29.7.1990 začíname poriadať hasičskú súťaž „O PUTOVNÝ POHÁR STAROSTU OBCE HOROVCE“

Na jar roku 1993 nám obec kúpila novú motorovú striekačku PPS 12 R1 , ktorú priamo od výrobcu  MAKYS  Skalica  doviezol Papuča Milan a Toman Pavol ml. V tomto roku sa podarilo zostaviť mladé ženské družstvo, ktoré sa zlepšovalo zo súťaže na súťaž a vydržalo pokope asi 6 rokov.  Zúčastnilo sa súťaží aj v Spiškej Belej , Karolinke, Lidečku, Brumove, Čadci a iných ďalších súťažiach, kde dosahovali vynikajúce výsledky.

V mesiaci November 1993 sa začalo s generálnou opravou karosérie hasičského vozidla ŠKODA 706 RTH.

Na jar v roku 1994 sme dokončili generálnu opravu karosérie cisterny. Obrovský kus práce na tejto oprave odviedli Papuča Milan, Toman Ferdinand a Toman Pavol ml.

25.8.2007 bola Prezídiom DPO SR nášmu zboru udelená medaila „ZA ZÁSLUHY“

27.1.2008 navštívil náš zbor prezident DPO SR  JUDr Jozef Minárik.

4.5.2008. pri príležitosti sviatku sv. Floriána nám náš rodák vdp. CÍBIK Marcel posvätil novú hasičskú zástavu.

Koncom mesiaca Máj 2008  nám obecný úrad kúpil hasičské vozidlo AVIA-30 od SDH Brumov-Bylnice    PU-887AX

10.2.2010 nám dal obecný úrad do užívania modernú cisternovú striekačku značky LIAZ 101-860 KAROSA    PU 749AY

Na jar roku 2010  sme dostali do užívania staré garáže Obecnej prevádzky Horovce, kde odvtedy parkuje  všetka naša technika. Postupne podľa financií ich rekonštruujeme na kultúrny stánok hasičov.